Collective Idea | Yarışma

STARTUP IDEA YARIŞMA DETAYLARI

YARIŞMA NEDİR?

Startup Idea yarışması, girişimlere ve girişimcilere destek amacıyla düzenlenen bir yarışmadır. Bu yarışma, projelerin profesyoneller tarafından değerlendirilmesi ve en kısa sürede hangi proje en yüksek verimde para kazanır hale gelmesine göre sonuçlandırılır. Bu yarışmaya katılmaya hak kazananlar, 48 saatlik bir kampa girerek girişimcilerin öğrenmesi gereken her şeyi özet halinde öğrenecek ve eğitim alacaklardır. Bu yarışma sonucunda kazananların projeleri para kazanır hale getirilene dek veya yatırım alana dek Collective Idea oluşumu tüm yükü üstlenecektir. Bu program içerisinde, özellikle başlangıç aşamasındaki projeler ele alınıp değerlendirilecek ve geliştirilecektir. Bu yarışma, diğer yarışmalardan farklı olarak, projelerin başlangıç aşamasından itibaren geliştirilmesine odaklanır ve yatırım almayı amaçlar.

COLLECTIVE IDEA HEDEFLERİ NEDİR?

Collective Idea, yarışmaya katılan girişimcilere network'ünü sunarak projelerine yatırım alınması için aracı olmayı hedefler. Biz özellikle fikirleri en baştayken alır, geliştirir ve büyütürüz. Bu nedenle diğer kuluçka merkezlerinden farklı olarak, girişimcilik ekosisteminde kendine özel bir yere sahiptir. Girişimcilerin projelerini değerlendirirken sektör ayrımı yapmamaktadır ve tüm girişimcilerin eşit şansa sahip olmasını hedeflemektedir. Bu nedenle diğer kuluçka merkezlerinden farklı olarak, Startup Idea yarışması isimli bir yarışma düzenlemektedir. Bu yarışma, girişimlere, girişimcilere destek amacıyla yapılmakta ve projelerin profesyonellerce değerlendirildiği, gelişimi izlendiği ve en kısa sürede hangi proje en yüksek verimde para kazanır hale gelmesine göre yarışmanın sonucunun belirlendiği bir yarışmadır. Bu yarışmaya katılmaya hak kazananlar 48 saatlik bir kampa girerek, girişimcilerin öğrenmesi gereken her şeyi özet halinde öğrenecek, eğitim verilecektir. Bu yarışma sonucunda da kazananların projeleri para kazanır hale getirilene dek veya yatırım alana dek Collective Idea oluşumu tüm yükü üstlenecektir. Bu program içerisinde özellikle başlangıç aşamasındaki projeler ele alınıp değerlendirilecek ve geliştirilecektir.

NE SUNUYORUZ?

Collective Idea, girişimcilik hareketinin öncülerinden biri olarak Türkiye'de özel bir yere sahiptir. Biz, girişimcilere özel olarak hazırlanmış eğitim programları sunarak onların projelerini en baştan itibaren geliştirmeyi amaçlıyoruz. Bu sayede girişimciler kendilerinden daha çok tecrübeye sahip diğer girişimcilerden destek ve mentorlük alarak projelerini ilerletebilecek ve büyütebilecektir. Aynı zamanda yatırım alabilmesi, MVP ürün çıkarabilmesi için gerekli iş gücüne de destek oluyoruz.

NEYİ AMAÇLIYORUZ?

Startup Idea yarışması, girişimlere ve girişimcilere destek amacıyla düzenlenen bir yarışmadır. Bu yarışma, projelerin profesyoneller tarafından değerlendirilmesi ve en kısa sürede hangi proje en yüksek verimde para kazanır hale gelmesine göre sonuçlandırılır. Bu yarışmaya katılmaya hak kazananlar, 48 saatlik bir kampa girerek girişimcilerin öğrenmesi gereken her şeyi özet halinde öğrenecek ve eğitim alacaklardır. Bu yarışma sonucunda kazananların projeleri para kazanır hale getirilene dek veya yatırım alana dek Collective Idea oluşumu tüm yükü üstlenecektir. Bu program içerisinde, özellikle başlangıç aşamasındaki projeler ele alınıp değerlendirilecek ve geliştirilecektir. Bu yarışma, diğer yarışmalardan farklı olarak, projelerin başlangıç aşamasından itibaren geliştirilmesine odaklanır ve yatırım almayı amaçlar. Collective Idea, yarışmaya katılan girişimcilere network'ünü sunarak projelerine yatırım alınması için aracı olmayı hedefler. Biz özellikle fikirleri en baştayken alır, geliştirir ve büyütürüz. Bu nedenle diğer kuluçka merkezlerinden farklı olarak, girişimcilik ekosisteminde kendine özel bir yere sahiptir. Girişimcilerin projelerini değerlendirirken sektör ayrımı yapmamaktadır ve tüm girişimcilerin eşit şansa sahip olmasını hedeflemektedir. Bu nedenle diğer kuluçka merkezlerinden farklı olarak, Startup Idea yarışması isimli bir yarışma düzenlemektedir. Bu yarışma, girişimlere, girişimcilere destek amacıyla yapılmakta ve projelerin profesyonellerce değerlendirildiği, gelişimi izlendiği ve en kısa sürede hangi proje en yüksek verimde para kazanır hale gelmesine göre yarışmanın sonucunun belirlendiği bir yarışmadır. Bu yarışmaya katılmaya hak kazananlar 48 saatlik bir kampa girerek, girişimcilerin öğrenmesi gereken her şeyi özet halinde öğrenecek, eğitim verilecektir. Bu yarışma sonucunda da kazananların projeleri para kazanır hale getirilene dek veya yatırım alana dek Collective Idea oluşumu tüm yükü üstlenecektir. Bu program içerisinde özellikle başlangıç aşamasındaki projeler ele alınıp değerlendirilecek ve geliştirilecektir.

Startup Idea 2023 Kazanan Girişimler

1. Uzmanım Online

2. Hackers Game

3. Yap-Boz